Компанія Apple зацікавлена в тому, щоб в App Store був відмінний вибір. Якби Apple могла зробити так, щоб програмувати міг кожен, вона би це зробила, і рано чи пізно це станеться.
Мотивація
Є багато причин для того, щоб почати програмувати:
— Втілити в життя свої ідеї та створити програму, що не має аналогів. Хто знає, а раптом вона ще й злетить та стане початком власного бізнесу?
— Мати хороші гроші. Навіть заробляючи менше, ніж пересічні американці, програмісти стали в Україні королями.
— Отримати досвід роботи за кордоном. У той час, коли одні прямують до Західної Європи, щоб працювати нелегально, девелопери гордо перетинають кордони Шенгену із запрошеннями на роботу від провідних європейських компаній.
Давно застарів образ програміста як геніального аутиста, що 5 років вивчав прикладну математику, мислить нулями та одиничками та бачить уві сні ядро Linux. Зараз розумна та мотивована людина взмозі пройти шлях до хорошого програміста за
Компанія Apple зацікавлена в тому, щоб в App Store був відмінний вибір. Щоб розробники конкурували між собою за увагу користувачів. Тоді люди обиратимуть техніку Apple за те, що для неї випускається багато чудового софту.
Якби Apple могла зробити так, щоб програмувати міг кожен, вона би це зробила, і рано чи пізно це станеться. У новій мові програмування Swift, що прийшла на зміну Objective-C, вже немає роботи з пам’яттю. Числені фреймворки від Apple — це код, написаний за вас для роботи з картами, хмарами, грошима, remote девайсами та ще багато-багато чим.
Не був би я вже зараз Apple девелопером, то назбирав би
За 6 місяців, проведених за книжками та МакБуком, можна вийти на рівень, який дозволяє отримати першу роботу Junior девелопером за 500 доларів на місяць. Це вже точка неповернення. Далі з досвідом від одного року мідл заробляє
Вибір мови програмування
З чого треба почати — це вивчення мови програмування. Зараз їх дві: Objective-C та Swift, — і вам доведеться обирати, яка з них стане для вас першою. Якщо ви більше орієнтовані на швидке працевлаштування, то ліпше віддати перевагу Objective-C. Більшість існуючих проектів були розпочаті ще до появи Swift, а підтримка цих програм вимагає багато робочих рук. Якби я обрав Objective-C, то навчався би за підручником Аарона Гіллеґаса, людини, що працювала зі Стівом Джобсом ще у компанії NeXT до його повернення в Apple. До речі, операційну систему OS X створила саме NeXT, а не Apple. Перша назва системи була NeXTSTEP, і з цим пов’язаний відомий усім без виключення Objective-C програмістам префікс NS у Cocoa (джерело).
Якщо ви плануєте створювати власні аплікації та більше орієнтовані у майбутнє, тоді сміливо можете починати зі Swift. З часом ви опинитеся у виграшній позиції в тому числі і в плані працевлаштування. Річ у тім, що наразі небагато тих, хто опановує Swift на достатньому рівні через зайнятість на старих Objective-C проектах. Вакансій для Swift розробників стає все більше. А ви, подаючись на ці вакансії, зможете успішно конкурувати навіть з досвідченими Objective-C розробниками. Підручник зі Swift від Apple — кращий вибір, щоб зробити впевнений старт, ставши одним із перших Swift програмістів.
Самоосвіта
Коли ви твердо вирішили стати Apple девелопером, можете зробити developer.apple.comсвоєю домашньою сторінкою. Відтепер цей сайт ви будете відкривати частіше, ніж свій Facebook. Ознайомлення з ним варто почати з Tutorial «Start Developing iOS Apps».
Для того, щоб знання були системними, раджу прочитати книжку iOS 8 App Development Essentials.
Тематичні навчальні матеріали публікують сайти Ray Wenderlichта App Coda. Їхні статті дійсно чудові. Якщо вам потрібно розібратися, наприклад, саме з адресною книгою, просто знайдіть через пошук матеріали за ключовою фразою «Address Book». Видає «Address Book Tutorial in Swift and iOS»та «Address Book Tutorial in iOS» (Objective-C).
Знамениті лекції Стенфорду висвітлюють iOS 8 та Swift та вважаються у професійному середовищі must to be watched: iTunes, YouTube.
Але Олександр Щербаков з Нью-Йорку радить починати з іншого відеокурсу Стенфорду: Programming Methodology. Ось що він написав мені: «best lecturer I’ve ever listened to, basics for those who never programmed before».
Олександр Нужний з Маріуполя радить Vea Software — YouTube канал з короткими, але змістовними навчальними відеороликами.