[Від редакції: Олександр Краковецький — автор сайтів wp7rocks.comі msug.vn.ua. CEO DevRain Solutions. Кандидат технічних наук, автор публікацій на багатьох порталах, спікер і активний член технічної спільноти.]
Перша зустріч AppClub { build, monetize }пройшла 26 жовтня 2012 року, а завершальний акорд першого сезону поставила конференція AppClub { build, monetize } Revolution, що пройшла 10 серпня в Одесі. Про те, що відбувалось між цими подіями, а також висновки та уроки, які вдалось отримати, читайте далі.
Чому AppClub { build, monetize }?
AppClub { build, monetize } — професійний клуб мобільних розробників та стартапів. Організований спеціалістами DevRain Solutions у вільний від роботи час.
Основні напрямки клубу:
- { build } — розробка, технології, дизайн, UX/UI, тестування;
- { monetize } — маркетинг та монетизація, реклама;
- { startups } або { build, monetize } — мікс { build } і { monetize }, як правило, дійсно для стартапів та успішних інді розробників.
Якщо ж говорити про основний напрямок, то це monetize. Якщо ви подивитесь на User Groups, клуби і інші прояви активності ІТ спільноти, то побачите, що більшість з них сконцентровано на різних аспектах розробки програмних продуктів. Бізнес-складова рідко має місце на таких зустрічах. Звісно, існують події, які повністю сконцентровані на питаннях маркетингу та бізнесу, проте айтішники на такі події ходять рідко (а якість контенту не завжди на відповідному рівні).
Тому нашою задачею було дати можливість айтішникам простою технічною мовою могли розповісти про свої успіхи та здобутки іншим айтішникам, які лише розпочинають свій професійний шлях. Можу з впевненістю сказати, що клубів аналогічного формату на сьогоднішній день в Україні немає.
Перші кроки
Першим кроком стала організація сайту — місця, де ми могли б робити анонси подій. Щоб не витрачати багато часу, обрали блог на Wordpress. Свою функцію — анонс подій — він виконував на 99,99%, проте щоразу, коли я заходив на сайт, мене не покидала думка, що він занадто віддає вордпресом. Маючи невелику кількість часу, ми переписали сайт на ASP.NET MVC + Windows Azure, тому дуже скоро ви зможете побачити нову версію.
Логотип. Звертатися до дизайнера часу не було, тому Paint.NET + перший ліпший шрифт зробили свою справу за секунд 30. Слоган «{ build, monetize }» прийшов на думку під час малювання слова «appclub», далі експорт в png/jpg, анонс, перша зустріч.
Пізніше логотип був трохи перемальований:
І отримав остаточний вигляд після векторної обробки:
Перша зустріч була присвячена глобальному запуску Windows 8 і пройшла у форматі круглого столу. Більше цей формат не використовувався, так як вимагає розробки детального сценарію та високої активності аудиторії.
Перші курйози
№ 1. Через деякий час після анонсу AppClub { build, monetize } в ЗМІ з’явилась новина, що Київстар запускає AppClub — магазин розумного контенту. Повний збіг обставин :-)
№ 2. Після перших анонсів отримав декілька повідомлень з питаннями, хто розробляв нам логотоп. Цікавились шрифтами і просили контакти дизайнера. Було приємно.
№ 3. Ще одна цікава історія відбулася взимку 2012 після перших проведених подій. В одному з міст сусідньої країни відбувся AppClub { build, monetize } «Місто», причому логотип, крім назви міста, повністю співпадав. Як виявилось згодом, AppClub { build, monetize } прийняли за франшизу а-ля TEDx. Непорозуміння швидко вирішили, але це для нас стало першим дзвіночком, що ми щось робимо вірно.
Вхід по квитках та пошук місця проведення
Я вже писав на DOU, що безкоштовних подій не буває. Тому було прийнято вольове рішення: зустрічі повинні бути платними. Орієнтуючись на рівень «середній+» ми, тим не менше, завжди були раді бачити студентів. Для них діє постійний бонус: 50% дисконт.
Шукаючи місце для наших зустрічей, ми мали змогу поспілкуватися з
Платний вхід нам дозволив:
- Оплачувати піцу, каву, таксі та інші дрібні витрати. Звісно, ні про які відео, запрошення спікерів з інших країн мова не йде. Для таких цілей будемо використовувати спонсорську допомогу.
- З 95% ймовірністю знати точну кількість учасників.
- Отримати явку
100-125% (багато хто приходив на самі зустрічі без реєстрації)!
Через високу активність ми почали шукати альтернативні варіанти приміщення (зараз можемо комфортно розмістити максимум
Пошуки тривають, тому якщо хтось має змогу надати приміщення в центральному районі Києва на 50+ учасників, будемо безмежно вдячні :-)
Спікери
Як би прикро мені не було, але домовитися з місцевими корпораціями практично неможливо. У кращому випадку можуть відписати стандартними фразами, у гіршому — взагалі не відповісти. Те саме можу сказати і про «зіркових» спікерів.
Тому було прийняте рішення орієнтуватися на молодих (з точки зору айтішного шоу-бізнесу) спікерів, які, як виявилось, можуть розповісти набагато більше цікавих не-маркетингових речей, ніж їх імениті колеги. На мій погляд, це спрацювало.
Дуже приємно також бачити молоді стартапи, які запально розповідають про свої проекти. У нас не діє формат пітчу — різновиду ріаліті-шоу, який популярний на багатьох стартап-тусовках, а стартапи можуть розповісти про свій проект у зручному для них форматі.
Експансія
З першого дня ми прагнули провести AppClub в усіх великих і не дуже містах України і не тільки. Але після проведення 3 зустрічей (Київ, Київ, Одеса) зрозуміли, що простого бажання мало, тому сконцентрувалися на київських івентах. Ми детально проробили формат, отримали фідбек, познайомилися з аудиторією та отримали пул спікерів. У другому сезоні (починаючи з вересня) ми вже плануємо проводити зустрічі в нових містах.
Перше місто (і поки що єдине) поза Києвом, де ми провели одну зустріч і фінальну конференцію AppClub { build, monetize } Revolution — Одеса. В цьому місті працює велика кількість айтішників, у тому числі мобільних, знаходиться штаб-квартира Яндекса, тому була велика надія, що одеські айтішники зможуть «порвати» київських. На жаль, цього не сталось, активність одеситів на AppClub і MDDay (8 серпня) була практично нульовою, більшість учасників приїхало з інших міст.
Основний урок, який ми винесли, полягає в тому, що експансію потрібно робити поступово, тому що активність айтішників у різних містах може бути різною. Тепер, перш ніж як їхати у нове місто, ми шукатимемо компанію(ї) — локального партнера, який зможе допомогти нам правильно ідентифікувати цільову аудиторію та організувати локальні івенти.
Плани
Ми з радістю запрошуємо компанії та спікерів до співпраці, мобільних розробників і стартапи — в якості учасників, а також організаторів локальних клубів. Ми вже запланували три нових міста у вересні-жовтні. Сподіваюсь, що цей список буде розширюватись досить швидко.
До зустрічі на AppClub { build, monetize }!
appclub.im
info@devrain.com
twitter.com/appclubim
fb.com/AppClub.im