В рубриці DOU Проекторвсі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на valentina@dou.ua.
Ідея
Доброго дня! Мене звати Сергій. Вже майже 10 років я пишу проекти на PHP, а з початку 2016 року займаю позицію Lead PHP Engineer в компанії ForBytes. Також я засновник та керівник проекту «Українська фотографія» — єдиного в своєму роді україномовного фотоблогу з інформацією про фотоподії.
З 2011 року я активно почав займатися мистецтвом фотографії. Велику увагу приділяв теорії та практиці. Фотокурси дали гарну базу для формування професіонального хобі, але цього було недостатньо. Я почав шукати додаткову інформацію з англомовних та російських ресурсів. На жаль, українські фото-сайти — це лише блоги та фотоальбоми для критики та коментарів.
Так виникла ідея створити унікальний проект, який не матиме аналогів і конкурентів в українському інтернет просторі. Проект, який би містив в собі навчальну інформацію для молодих фотографів. А оскільки найкраще вчитись на практиці, то і розклад майстер-класів та навчальних курсів теж потрібен. В той же час проект повинен поєднувати в собі «історії успіху», тобто розповіді фотографів, які вже досягнули визнання. З самого початку було вирішено вести фотоблог українською мовою, щоб читач чи фотограф-початківець мав змогу дізнаватись корисну інформацію рідною мовою.
Я збирав цінну для мене інформацію декілька років. І вже у 2015 фотоблог почав стрімко розвиватися. До мене звертались українські фотографи, блогери, автори та журналісти, які бажали підтримати та розвивати проект.
Реалізація
Оскільки даний проект — це, по великому рахунку, блог, то і вибір серед CMS був очевидний — WordPress. На ранніх етапах планування зароджувались ідеї розробити окрему платформу на Symfony, але вони швидко розвіялись тим фактом, що у моєму випадку WordPress покриває 99% потреб. І витрачати кілька місяців на розробку «свого особливого продукту» — безглузда трата часу.
Першим прототипом став сайт з безкоштовним шаблоном (темою) і на шаредному хостингу. Швидкість завантаження сторінки була ~2 секунд. Кількість матеріалу на сайті зростала, і тоді я вирішив максимально оптимізувати роботу бекенда і заодно повністю змінити дизайн. Ми переїхали на потужніший сервер, зробили апгрейд PHP і поставили кеш.
Вся розробка і всі зміни в коді велись тільки в директорії з темою — з тією метою, щоб при будь-яких оновленнях WordPress можна було легко і безболісно зробити деплой.
Далі проект ріс, і на систему навішувались додаткові плагіни — в основному для seo-оптимізації, додаткового кешування та різних плюшок. Особливу увагу було приділено безпеці. Кожен вхід в систему моніториться, і присікаються спроби брутфорсу адмін-панелі. І коли була помічена перша активність ботів по підбору паролів до адмінки — це був свого роду комплімент. Так би мовити, визнання факту, що ресурс дійсно важливий і цінний.
Функціонал. Основною фішкою проекту став календар подій. Сюди потрапляє інформація з усієї України. Кожен фотограф, фотостудія або організатор подій може надіслати нам оголошення про свій івент, і він потрапить до загального переліку подій в календарі. Більше того, на сайті доступні окремі розділи (фототур, новини, навчання), які допомагають краще орієнтуватись серед подій.
Зі збільшенням кількості авторів, які публікують статті про фотографію, та журналістів, котрі беруть інтерв’ю у фотографів, виникла потреба у менеджері, який би керував процесами публікації матеріалів. Так почала вибудовуватись піраміда менеджерів, і зараз проект нараховує близько десятка учасників (не враховуючи сторонніх авторів, які періодично надсилають нам свої матеріали).
На сайті принципово не розміщується банерна чи контекстна реклама. Натомість, проект пропонує партнерствофотографам та організаціям на безкоштовній та платних основах. Наприклад:
— Професійний фотограф організовує майстер-клас, і йому потрібно набрати певну кількість фотографів-початківців. Розмістивши інформацію про цю подію, він одразу отримує свою цільову аудиторію (тобто учасників для свого майстер-класу);
— Фото-школа розпочинає набір учнів на свій фотокурс. Ситуація аналогічна: поширивши інформацію на фотоблозі, фотошкола тим самим збирає учнів на свої фотокурси;
— Фотограф-тревелер зібрався у фототур, і йому потрібні фотографи, які приєднаються до його подорожі. Ну ви зрозуміли, де йому варто писати про це :)
Результати
Зараз «Українська фотографія» — це проект, в якому сучасна людина, що зацікавлена в фотографії, може дізнатись більше корисної інформації та отримати поради.
Уже опубліковано:
— більше 70 статей про фотографію та фотозйомку;
— більше 80 фотоподій;
— більше 40 інтерв’ю.
В планах — подвоїти ці цифри до кінця року. Так само, як і кількість відвідувачів:
Кількість відвідувачів за даними Google Analytics
Ми і надалі розвиватимемо проект і будемо іти до гідного світового рівня, де кожен зможе використати матеріал як посібник. Уже заплановано запуск кількох фотоконкурсів та конкурсів статей. Зараз активно ведуться переговори зі спонсорами. В подальшому фотоконкурси будуть проводитись регулярно, і переможці визначатимуться компетентним журі. І вже тоді у фотографів, які будуть визнані найкращими, можна буде почерпнути необхідних знань.
Дякую за цікавість до проекту! Буду радий прочитати відгуки в коментарях.