iOS 11
Цього року Apple здійснила дуже багато змін в iOS. Найсуттєвішими серед них є такі:
- Drag & Drop, зокрема і між різними аплікаціями;
- Системна аплікація Files, з якою можуть бути інтегровані ваші власні аплікації;
- Машинне навчання з Core ML, що зокрема включає в себе можливості розпізнання зображень та NLP: аналіз текстів мовами світу;
- Доповнена реальність з ARKit, про який зараз говорять на кожному кроці.
Є ще багато інших змін. Для ознайомлення з програмуванням під нову операційну систему я раджу книгу «iOS 11 by Tutorials», яку сам зараз читаю. Ця книга не містить нічого зайвого. В ній не пояснюється те, що вже було в попередній версіях iOS. Тільки нове, починаючи від Swift 4 і змін у Foundation до PDFKit і MusicKit.
Один з нюансів iOS 11 полягає в тому, що Apple викинулаінтеграцію з Facebook, Twitter та іншими соціальними мережами. Про перехід з фреймворку Social на TwitterKit з метою збереження інтеграції вашої аплікації з Twitter можна прочитати у документації Twitter туті тут.
Стів Возняк у Києві
Візит Стіва Возняка до Києва активно висвітлювали у Facebook українські IT-шники, що побували на різних заходах за його участі 30 вересня і 1 жовтня. AIN.uaта «Українська правда»підвели підсумки його візиту до України. Я хотів би навести дві ключові цитати з виступів Возняка у Києві, які опублікувала «Українська правда».
Про Україну:
«Я завжди знав, що маю українське прізвище. Багато хто в мене запитує: Стів, ти поляк? Бо моє прізвище Возняк. Я відповідаю: ні, я українець. У своєму житті я запланував зробити чотири речі, і одна з них — це приїхати до Києва».
Про Apple без Джобса:
«Багато хто каже, що після смерті Стіва Джобса Apple перестала бути інноваційною компанією. Apple першою замінила пароль на відбиток пальця. І це справжня інновація, бо вона полегшила життя. Зараз завдяки iPhone я легко можу здійснювати платежі. Всі процедури вводу номеру картки, пін-коду, коду підтвердження здаються мені звичайним марнуванням часу».