Від редакції: у рубриці DOU Booksспеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам.
[Андрій Трофімов — Director, Software Engineering в EPAM, MBA, PMP. В ІТ з
За роки роботи я розробив власний підхід: коли починаєш займатися новим напрямом — переконайся, що володієш необхідним для цієї професії інструментарієм.
Наприклад, я досить давно у general management та неодноразово мав змогу переконатися, що управління компанією — надзвичайно складне та комплексне завдання, де окрім лідерських навичок та широкого кругозору, потрібно володіти й іншими інструментами. Часто новачкам на керівних посадах бракує цього інструментарію та знань, як його застосовувати (особливо, коли вони стикаються із нестандартними ситуаціями). Тому хочу порадити книги, які допоможуть у розвитку лідерських навичок та використанні методів ефективного управління командою, а також для підтримки гнучкості мислення та творчої уяви.
У першу чергу тим, хто росте до менеджерських позицій із «технарів», необхідно усвідомити, що люди — не комп’ютери. Вони потребують соціалізації, мотивації, для них важливі різноманітні командні заходи. Так-так, саме ті team-building, які ми традиційно сприймаємо як можливість «потусити» з колегами, за умови правильної організації допомагають сформувати команду, здатну разом вирішувати складні задачі. І найголовніше — вам доведеться навчитися спілкуватися з людьми, навіть якщо ви впевнені, що вмієте це робити.
Robert I. Sutton «The No Asshole Rule: Building a Civilized Workplace and Surviving One That Isn’t»
В українському перекладі — Роберт Саттон «Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях»
У російському перекладі — Роберт И. Саттон «Не работайте с мудаками. И что делать, если они вокруг вас»
Класика жанру від професора Стенфордського університету. Легка і весела книга розповідає про правильне створення робочих команд. Ідея її написання виникла у автора випадково, після того, як його колеги по кафедрі в університеті обурились після прийняття на роботу нової людини, яка «славилася» своїм важким характером. Правило «не працювати з мудаками» спершу стало основою статті для HarvardBusinessReview, яка мала приголомшливий успіх. Її передрукували усі провідні американські бізнес-видання, а вже згодом з’явилася книга. Ідея проста — будь-яка, умовно кажучи, «важка людина» створює велику проблему навіть не діями, а власною присутністю в колективі, негативно впливаючи на командний дух. Найскладніше те, що часто ці люди є хорошими спеціалістами, і керівнику доводиться робити складний вибір між користю для робочого процесу та збереженням здорової атмосфери в колективі.
На завершення — «родзинка». Окрім книг, рекомендую звернути увагу на блог Дениса Петеліна «Факел», де він у легкій, доступній формі ділиться власними менеджмент-секретами.