З
Але за ці 6 років кількість спеціалістів тільки в найбільших
Тож, враховуючи всі ці фактори, настав час оновити рейтинг роботодавців на DOU.
Головне: нова анкета, обнулення рейтингу та категорія для компаній від 1500 спеціалістів.
Методологія
Основний підхід до збору та підрахунку даних у нас залишився без змін: ми так само для голосування беремо дані з LinkedIn, оцінюємо відповіді за
Розширена анкета.Ми додали в анкету 13 запитань та розділили їх на 5 блоків. Фінальну оцінку компаній ми будемо вираховувати як середнє арифметичне за п’ятьма блоками, а не запитаннями (як було раніше). У кожному блоці різна кількість запитань, тож запитання мають різний вплив на загальную оцінку блоку. Детальніше про анкету та підрахунок результатів читайте нижче.
Обнулення рейтингу.Через зміну анкети відсьогодні ми обнуляємо всі попередні голоси. Тож, якщо ви заповнювали анкету цього року і навіть минулого тижня, будь ласка, проголосуйте ще раз.
Нова категорія «понад 1500 спеціалістів».Сьогодні в Україні є 7 IT-роботодавців, де працює більше 1500 спеціалістів. І наступного року, ймовірно, їх стане ще більше. Тому для великих компаній ми створюємо окрему категорію.
Оновлені бар’єри за мінімальною кількістю голосів.Для компаній з категорій «понад 1500 спеціалістів» та
Для рейтингу міст мінімальний бар’єр — 30 голосів.
Боротьба з накрутками.Якщо нам стане відомо, що хтось із компаній-учасників рейтингу впливає на об’єктивність оцінки своїх співробітників, то ми залишаємо за собою право назавжди виключити цю компанію з рейтингу. Якщо ваша компанія змушує вас ставити завищені оцінки — пишіть нам на пошту vlada@dou.uaабо в телеграм @vlada_z.
І ще декілька змін.Відтепер перелік тих, хто проголосував, відображається на сторінці компаній, у яких є 10 активних голосів (раніше було 5 голосів). А голосувати за компанію можуть респонденти, у яких не менше 5 контактів у LinkedIn.
Нова анкета
Раніше ми просили респондентів відповісти на 7 тверджень, кожне з яких було надто загальним. В оновленому варіанті ми деталізували запитання, тому тепер їх 13, але ми розділили їх на п’ять блоків:
Компенсація
1. Я задоволений(-а) матеріальною компенсацією своєї праці в компанії.
2. Мене влаштовує корпоративний соцпакет (кількість днів відпустки, медичне страхування, оплата лікарняних днів, оплата овертаймів, абонемент у спортзал тощо).
Умови праці
3. Мені подобається офіс компанії (місцерозташування, ремонт, освітлення, температура повітря, вентиляція тощо).
4. У мене є все необхідне на робочому місці (меблі, техніка, канцтовари, ПЗ).
5. У мене зручний і гнучкий графік роботи.
Кар’єра (Самореалізація)
6. Я регулярно отримую зворотний зв’язок про свою роботу.
7. Компанія надає мені можливості для професійного розвитку (заохочує до навчання, засвоєння нових навичок, пропонує стажування, зміну напряму діяльності, консультації більш досвідчених колег тощо).
8. Компанія створює умови для кар’єрного зростання.
Проект (Продукт)
9. Мені цікавий проект, на якому я працюю.
10. На проекті я можу використовувати сучасні інструменти та технології.
11. Я задоволений(-а) робочою атмосферою, яка панує на проекті.
12. На проекті, де я працюю, професійний менеджмент.
Лояльність
13. Я готовий(-а) рекомендувати компанію, де зараз працюю, своїм друзям та знайомим.
Оцінюватися ці аспекти будуть за
- Повністю згоден.
- Згоден.
- В цілому згоден.
- Важко сказати, не можу визначитися.
- Не зовсім погоджуюся.
- Не згоден.
- Зовсім не згоден.
П’ять останніх варіантів відповідей можна супроводити коментарем «Що не влаштовує? Чи можна це виправити?». Текст цього коментаря (без зазначення автора) може бути видно адміністраторам компанії.
Як рахуємо
У фінальній таблиці ми вирахуємо середнє арифметичне для кожного блоку анкети: «Компенсація», «Умови праці», «Кар’єра», «Проект», «Лояльність». А загальний бал компанії вираховується як середнє арифметичне за всіма п’ятьма блоками.
Для розрахунку показників п’яти блоків запитань ми присвоюємо кожній відповіді число від 6 (варіанта «Повністю згоден) до 0 («Зовсім не згоден»). Для отримання результату по одному блоку запитань ми сумуємо всі відповіді в цьому блоці в балах, після чого ділимо отриманий результат на максимально можливий результат компанії (6 * кількість_відповідей) та множимо отримане на 100. Таким чином ми отримуємо результат по кожному блоку, виражений у % до максимально можливої оцінки.
Наприклад, якщо на питання відповіло 3 респонденти і вони поставили оцінки «6» (Повністю згоден), «6» (Повністю згоден), «1» (Зовсім не згоден), то загальна оцінка блоку буде ((6 + 6 + 1) / (6 * 3)) * 100 = 72%.
У таблиці сума балів округлюється до цілого. Якщо навести курсор на бал, буде показано більш точне значення, з округленням до сотих — наприклад, 95,52 замість 96 (актуально для компаній, у яких однакова кількість цілих балів, але різні місця в рейтингу).
Як проголосувати
Важливо: відсьогодні ми анулюємо всі попередні голоси. Тож, якщо ви заповнювали анкету цього року, будь ласка, проголосуйте ще раз.
Як і раніше, для голосування потрібен профіль на DOU з прив’язаним LinkedIn-акаунтом. З LinkedIn беруться дані про досвід роботи та кількість контактів.
Проголосувати можна за ту компанію, у якій ви працюєте зараз.
Голосування відкрито весь рік, але підсумки за 2018 рік ми підведемо вже в грудні.
Перед голосуванням потрібно оновити досвід роботи. Пропозиція це зробити виглядає так. Також оновити досвід можна будь-коли на сторінці jobs.dou.ua/poll.
У рейтингу беруть участь усі зареєстровані на DOU компанії. Якщо вашої компанії немає в списку зареєстрованих або компанія зареєстрована, але ви не можете проголосувати — напишіть про це на cb@dou.ua.
✔️ ГОЛОСУВАТИ
Також є можливість переголосувати на сторінці jobs.dou.ua/pollабо на сторінці анкети компанії, в блоці «Оцініть свою компанію».
Нагадуємо, що цього року ми значно підвищили прохідний бар’єр по анкетах для кожної категорії компаній, тож розкажіть про рейтинг своїм колегам та друзям. Чим більше анкет, тим більше шансів у компанії потрапити у фінальну таблицю рейтингу.
Якщо у вас виникли питання по рейтингу або не виходить проголосувати, пишіть коментарі тут, на форуміабо на пошту cb@dou.ua.