[Вже п’ятдесят випусків DOU Ревізора позаду. Починаючи з
Цього разу DOU Ревізорзавітав до офісу PLVision — української компанії, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення у сферах вбудованих та мережевих технологій, а також Інтернету речей. Компанія заснована у 2007 і розробляє програмні продукти для виробників мережевого та промислового обладнання з Північної Америки, Європи та Ізраїлю.
Усього з компанією співпрацює 140 спеціалістів у Львові, Одесі та Кракові. Найбільший серед офісів — львівський, наразі він налічує 120 осіб, з них 100 — технічні спеціалісти.
В околицях та поблизу
До дев’ятиповерхової будівлі за адресою вул. Володимира Великого,
Поблизу офісу вичерпний перелік місць для обіду:
- Ресторація «Гуцульська гражда» розташована одразу біля офісу. Бізнес-ланч обійдеться приблизно у
80-90 грн. - До трапезної УКУ (Українського Католицького Університету) — 5 хвилин пішки. Середній чек ≈ 70 грн.
- Піцерія з крем-супами «Леонардо» також розташована за 5 хвилин від офісу. Середній чек ≈ 100 грн.
- За 10 хвилин пішки від офісу — «МакДональдз», піцерія «Нью-Йорк» та кафе «Стравниця». Середній чек ≈ 100 грн.
Поруч з офісом розташований невеликий публічний паркінг на 20 місць. У PLVision є і власний безкоштовний паркінг, призначений для спеціалістів та гостей компанії, розрахований на 43 автомобілі та 14 велосипедів. Поки що паркомісць спеціалістам компанії вистачає. Для електромобілів на паркінгу встановлений Fast Charge. Його роботу протестували, але поки що регулярно ним не користуються — ні в кого з компанії електрокару нема.
Перед в’їздом на територію встановлений шлагбаум. Для того, щоб підняти його, автомобілісту слід подзвонити на спеціальний номер. Якщо номер телефону водія є в базі, шлагбаум підіймається.
На задньому дворі офісу PLVision розміщений дизельний генератор, який, за умови вимкнення електропостачання, зможе впродовж 24 годин підтримувати роботу офісу без дозаправки. Поруч із ним турнік для занять спортом (див. Розділ «Відпочинок та натхнення») та клумби з вічнозеленими рослинами і лавандою.
Готуючись до переїзду в приміщення нового офісу, представники PLVision поставили підрядникам умову встановити банкомат. Наразі він розміщений перед турнікетом на першому поверсі, тож спеціалісти компанії можуть зняти готівку не виходячи з будівлі.
Робочий простір
Офіс займає 9 поверхів та площу приблизно 1500 м2. Кількість квадратних метрів на людину в робочому приміщенні складає 8 м2 (відповідно до даних компанії). На кожному поверсі розташовано від 1 до 3 мітинг-румів та одна велика робоча кімната. Кожна така кімната розрахована на
Щоб позбавити новачків необхідності запам’ятовувати назви та розташування кожного мітинг-рума, перша цифра в номері кімнати позначає поверх, на якому ця кімната знаходиться. Усього в PLVision 10 мітинг-румів, однак 3 з них — закріплені за окремими командами, тобто ніхто, крім інженерів певного проекту, не може скористатися відповідною кімнатою.
Компанію PLVision сертифіковано за міжнародним стандартом безпеки ISO 27001:2013, тому у всій будівлі діє пропускна система. Причому кожен пропуск дозволяє знаходитися лише в певних зонах. Кухні, ігрові кімнати, публічні мітинг-руми доступні для всіх, але якщо спробувати з неналежним пропуском увійти до простору іншого проекту, двері не відчиняться і видадуть звуковий сигнал, що хтось намагається увійти в «чужу» зону.
Кожному технічному фахівцю до набору «стіл, стілець, тумбочка» надається стаціонарний комп’ютер з одним монітором. Нетехнічні спеціалісти працюють на ноутбуках. Також в перший день роботи видають набір з брендованих блокнота, ручки, чашки та пляшки для води. Щоб отримати додатковий монітор або пересісти на інше місце, інженери мають сформувати заявку та дочекатися, доки вона буде оброблена. За словами співробітників, це займає не більше однієї доби.
Більшість роботи, пов’язаної з підтримкою офісу, в PLVision делегують: прибиранням займається клінінгова компанія, доставка їжі здійснюється окремо. За виконанням решти завдань стежить офіс-менеджер.
Робочий день у компанії
Також спеціалісти PLVision мають змогу працювати віддалено, за попередньою домовленістю з командою. Компанія пропонує можливість працювати з одеського офісу, оскільки тоді можна комбінувати роботу та відпочинок біля моря. Але за словами представників компанії, серед технічних спеціалістів така опція непопулярна, як і віддалена праця взагалі.
Зазначимо ще раз, що комп’ютери в технічних спеціалістів стаціонарні. Тому, щоб мати змогу працювати не з офісу, слід підключитися до робочої машини віддалено. Зробити це можна хоч зі смартфону. Але зручніше та продуктивніше працювати на звичайному комп’ютері з двома моніторами.
В PLVision є «Навчальний центр» — мітинг-рум на 35 сидячих місць. За рахунок додавання пуфів його можна розширити до 50, що дорівнює половині спеціалістів львівського офісу. Кімната призначена для внутрішніх і зовнішніх тренінгів та лекцій. Їхня тематика здебільшого відповідає технічній сфері, однак, наприклад, у грудні для всіх охочих проводили курс із першої медичної допомоги.
Раз на рік у компанії проводять масштабні тренування з пожежної безпеки: запрошують представників МНС, які читають лекцію, потім проводять практичне заняття із засвоєного матеріалу, а після — аналіз помилок.
Відпочинок і натхнення
На дев’ятому та сьомому поверхах офісу розміщені тераси. Це улюблене місце для кавування та відпочинку спеціалістів з краєвидом на озеро та сусідні будинки.
На восьмому поверсі обладнана кімната для масажу. З понеділка по четвер до офісу по черзі приходять два масажисти. Записуватися на прийом та оплачувати послуги слід окремо — компанія покриває лише організаційні витрати.
Щосереди о другій половині дня спеціалісти мають змогу пройти консультацію терапевта, якщо їх щось турбує. Для цього необхідно попередньо записатися на прийом до лікаря. Консультація проходить у тій самій кімнаті, де і сеанси масажу. Прийом терапевта повністю оплачує компанія. Медичним страхуванням спеціалістів не забезпечують, але компанія надає фінансову допомогу в складних випадках.
На сьомому та мінус першому поверхах обладнали два «кафетерії» із холодильниками, мікрохвильовками та наборами для приготування кави або чаю. До того ж на кухнях завжди є лимони та імбир, щоб підтримувати імунітет. Також спеціалісти компанії можуть обрати собі щось із холодильників зі снеками. Вони наповнені сендвічами, горішками, батончиками та солодощами. Для оплати їжі готівкою на холодильниках встановлені прозорі ящики, але інженери PLVision надають перевагу безготівковій оплаті QR-кодом.
На нижньому (мінус першому) поверсі кухня скомбінована з ігровою кімнатою. Там можна знайти стіл для настільного тенісу, дві акустичні та одну електрогітару, стіл для кікера, PlayStation 4, крісла-мішки та проектор. Простір зазвичай надто гамірний для роботи, однак там можна розслабитися на пуфах або влаштувати джем-сесію.
Кожної середи на цьому поверсі почергово проводять показ фільмів мовою оригіналу та розмовні клуби англійською з різними спікерами. Оскільки Львів — туристичне місто, до клубу англійською щоразу запрошують нового гостя.
Відпочити також можна на точках між поверхами з пуфами та кавовими столиками. Такі точки є і вздовж гвинтових сходів біля ліфту, і вздовж прольотів на евакуаційних сходах. Вид з вікна на цих точках, на жаль, виходить на паркінг.
Повноцінного спортзалу в офісі немає, лише невеликий турнік за будівлею. Восени та навесні займатися на ньому непросто через часті дощі.
DOU Ревізор питає
Ми поцікавились у спеціалістів компанії, як же їм живеться, і поставили два нескладних питання: що найбільше подобається в офісі та що хотілося б поліпшити або змінити.
Андрій, Networking Solutions Architect, 5 років з компанією:
Андрій, DevOps Engineer, 1 рік з компанією:
Тарас, Networking Solution Architect, 8 років з компанією:
Роман, Automation QA Engineer, 3.5 роки з компанією:
Ну що, ми поїхали далі ... А якщо ви хочете, щоб DOU Ревізор приїхав до вас, пишіть нам — revisor@dou.ua
Слідкуйте за нами на Facebook — www.facebook.com/dourevisor
Підписуйтесь на відеоканал DOU Ревізор на YouTube — www.youtube.com/.../UCYyiAq3Bn1w1V5T7y0f-Uzw
Фотограф: Євген Щегольський